Плетіння буває суцільне (густе), ажурне і змішане.
Основні види густого плетіння:
Основні види густого плетіння:
- просте
- пошарове
- рядами
- квадратне
- мотузкою
Простий спосіб плетіння — заплітання непарної кількості стояків одиночним прутом через один проміжок за схемою «перед-за, перед-за» стояком у вигляді безперервного ряду, що йде по пологій спіралі. У замкнутих контурах виробів (різні кошики, кашпо, вази і тому подібні предмети) нашарування рядів ведеться колоподібно в одному напрямку зліва направо, а в плоских виробах прямокутної форми прут, доплетенний до крайнього стояка, огинає його і заплітається за тією ж схемою в зворотному напрямку, поки не буде досягнута висота стінки. Якщо довжина прута при цьому витрачена повністю, його нарощують новим: комель зістиковується з комлем, вершинний кінець з вершинним.
Плетіння підставки під гаряче
Лозоплетіння — модна техніка декору використовується як для створення складних речей, так і найпростіших. Саме просте — підставка під гаряче. Плететься на хрестовині 4х4 у вигляді круглого денця. Закріплюємо хрест-навхрест два прути.
Я, наприклад, скріплюю м'яким дротом (він потім видаляється, але на початку роботи допомагає). Потім ще два, щоб відстань між ними була рівномірною. Прути-основа повинні бути трохи товщі, ніж качок (обплетення), рівні, і не звужуватися різко.
Так буде красивіше, і легше працювати. Спочатку хрестовина обплітається одним рядом мотузочки у два прути, потім ділять четвірки на пари, проплітаючи мотузки в два прути, і вісім мотузочок в два прути, розділивши пари.
Закінчують плетення двома мотузками в три прути. Отримаємо денце діаметром приблизно 12 см. Кінчики паличок-стояків, що стирчать із плетіння, відрізаємо і підставляємо до кожного по два додаткових із загостреними кінцями прутика, як можна глибше. Потім першу пару згинаємо на висоті 2,5-3 см і зверху другий заводимо за третю і четверту пари прутів, п'яту і шосту обводимо зверху, вивівши кінці під сьому пару прутів. На фото нижче поетапне плетіння підставки.
Прути другої пари, виконавши в такій же послідовності свій шлях між іншими парами, притиснують прути першої пари, будуть заведені за восьму пару. Так само загинаємо третю пару, потім четверту і т.д. Останні три пари прутів охайно пропускаємо в просвіти, що залишилися між парами прутів, що утворили початок загину, суворо дотримуючись обраної послідовності за схемою: над другою, під наступними двома, над наступними двома. Після цього необхідно підтягнути кінці всіх пар прутів підставки так, щоб вони рівно лягли по всьому колу і заплести. За допомогою круглогубців «провести» вільні кінці як можна глибше. Якщо у вас на перших порах не вистачить терпіння і вправності, можна просто охайно обрізати кінці. Вийде «сонечко».
Тепер наш витвір мистецтва можна відбілити перекисом водню, полакувати, пофарбувати акрилом, розмалювати тоненьким пензликом, прикрасити випалюванням.
Гарний блог, дуже цікавий, багато інформації, дякую за поміч
ОтветитьУдалить